Toyota uruchamia stronę Stop smog go hybrid

Kompendium wiedzy o zagrożeniach związanych z zanieczyszczeniem powietrza

2018-11-14

STOP SMOG to kompendium wiedzy o zagrożeniach związanych z zanieczyszczeniem powietrza i rozwiązaniach Toyoty pozwalających budować społeczeństwo przyszłości wolne od smogu.

Smog jest problemem, o którym rozmawia się głośno w sezonie grzewczym i zapomina wraz z pierwszymi dniami wiosny, mimo, że dotyczy on nie tylko mieszkańców miast, a jego negatywne oddziaływanie nie jest bynajmniej sezonowe. Polacy oddychają najgorszym powietrzem w Unii Europejskiej – to fakt potwierdzony badaniami. Toyota od dawna rozumie jak istotne dla zrównoważonego rozwoju jest czyste powietrze, dlatego rozwiązania stosowane w naszych autach zawsze mają na celu minimalizowanie emisji szkodliwych substancji do atmosfery i oferowanie jeszcze bardziej ekonomicznych rozwiązań.

Od ponad dwudziestu lat aktywnie wspieramy ideę ograniczania zużycia naturalnych surowców i poprawienia standardu życia w obszarach zurbanizowanych minimalizując straty energii i emisję w autach spalinowych i oferując samochody napędzane energią pochodzącą ze źródeł odnawialnych. Od czasów premiery modelu Prius w 1997 roku Toyota sprzedała ponad 11 milionów aut hybrydowych. I tak napęd „alternatywny” stał się nowym standardem. Wraz z wprowadzeniem pierwszego seryjnie produkowanego auta napędzanego ogniwami paliwowymi – Toyoty Mirai – mamy okazję powtórzyć ten sukces po raz kolejny zmienić oblicze rynku motoryzacyjnego wyznaczając nowy, lepszy kierunek zmian.

Ogniwa wodorowe Toyoty :: Autobusy Sora

To tylko część większego planu Toyoty znanego jako Toyota Environmental Challenge 2050, według którego firma planuje do połowy stulecia obniżyć emisję CO2 nowych samochodów o 90% w porównaniu z rokiem 2010 i kompletnie wyeliminować negatywny wpływ procesów produkcji na środowisko naturalne. Pierwsze kroki zostały już poczynione, ale to, czy ambitny plan się powiedzie zależy w równej mierze od producentów, jak i użytkowników aut. Kluczem do pozytywnej zmiany jest zredefiniowanie własnych przyzwyczajeń, bo w końcu to każdy z nas ma bezpośredni wpływ na jakość powietrza, którym oddychamy.

Dlatego zapraszamy wszystkich do odwiedzenia strony Stop smog go hybrid, na której opisane zostały zagrożenia i rozwiązania, które od dziś każdy z nas może wcielić w życie, by wspólnie budować przyszłość wolną od smogu.

Dowiedz się więcej

Ponad 15 mln sprzedanych hybryd Toyoty Ponad 15 mln sprzedanych hybryd Toyoty Dowiedz się więcej Poznaj Toyotę Yaris Cross Poznaj Toyotę Yaris Cross Nowy, kompaktowy SUV z segmentu B Społeczeństwo napędzane wodorem Społeczeństwo napędzane wodorem Odkryj najnowsze rozwiązania Toyoty Poznaj możliwości wodoru Poznaj możliwości wodoru Odkryj Toyotę Mirai 2. generacji Toyota RAV4 Plug-in Hybrid Toyota RAV4 Plug-in Hybrid Nowa flagowa hybryda Toyoty zadebiutuje w 2020 roku Serwis Hybrydowy Toyoty Serwis Hybrydowy Toyoty Zobacz, jak Toyota dba o samochody z napędem hybrydowym Hybrydy Toyoty z Ekobonusem Hybrydy Toyoty z Ekobonusem Zobacz nowe modele hybrydowe z akcyzą niższą o połowę Poznaj technologię hybrydową Poznaj technologię hybrydową Dowiedz się więcej o napędzie hybrydowym Toyoty Doskonałe wyniki sprzedaży Toyoty w Europie Doskonałe wyniki sprzedaży Toyoty w Europie Rośnie sprzedaż hybryd Rośnie liczba hybryd w Europie Rośnie liczba hybryd w Europie Doskonałe wyniki Toyota Motor Europe Toyota wyróżniona w konkursie Toyota wyróżniona w konkursie Lider Elektromobilności 2018 Czy warto kupić nowy samochód? Czy warto kupić nowy samochód? Sprawdź