Toyota
Safety Sense

Bezpieczeństwo w standardzie


Pakiet bezpieczeństwa najnowszej generacji

Droga to nieprzewidywalne miejsce, które codziennie stawia przed kierowcą nowe wyzwania. Inteligentny pakiet bezpieczeństwa Toyota Safety Sense to krok w kierunku autonomicznej jazdy. Stworzony, aby każda Toyota bezpiecznie dojechała do celu.
Nieustannie doskonalony, aby wspierać kierowcę bez względu na okoliczności.


Globalny sukces w zwiększaniu bezpieczeństwa

10milionów aut
marki Toyota na świecie posiada systemy TSS

90%modeli Toyoty
globalnie posiada
systemy TSS

90%mniej kolizji
spowodowanych najechaniem na tył samochodu w pojazdach wyposażonych w TSS

Dane Toyota Motor Corporation na rok 2018 dla Europy, USA oraz Japonii.
Skuteczność redukcji kolizji tylnych w oparciu o badanie Toyota Motor Corporation z użyciem pakietu Toyota Safety Sense z układem detekcji przeszkód (ICS).

br> br>

Odkryj najnowsze
technologie toyoty

Sprawdź, jakie nowości z zakresu bezpieczeństwa kryją
się w nowej Toyocie Yaris.

Układ zapobiegania kolizjom na skrzyżowaniach

W nowej Toyocie Yaris znajdziemy wiele nowych rozwiązań technologicznych z zakresu bezpieczeństwa aktywnego. Ulepszony układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) został rozszerzony o dodatkową funkcję zapobiegania kolizjom na skrzyżowaniu. Podczas skręcania, w przypadku wykrycia ryzyka kolizji z samochodem jadącym z naprzeciwka lub pieszym przekraczającym drogę przeciwnie do kierunku jazdy, system ostrzeże kierowcę, a w razie potrzeby awaryjnie zahamuje.

Wspomaganie kierownicy w razie ryzyka zderzenia

Nowa generacja Yarisa jest najbezpieczniejsza w historii tego modelu. Świadczy o tym m.in. przełomowy system wspomagania kierownicy w razie ryzyka zderzenia. W sytuacji, gdy wykryje on rozpoczęcie wymijania pieszego na jezdni, może wspomóc kierowcę, aby zapewnić stabilność podczas manewru oraz bezpieczny powrót na prawidłowy tor jazdy.

Poduszki powietrzne nowej generacji

Nowy Yaris posiada 8 poduszek powietrznych, które są w stanie zapewnić ochronę każdemu pasażerowi. Szczególną nowością jest jedyna w segmencie dodatkowa centralna poduszka powietrzna dla pasażerów z przodu.

PCS ze skrzyżowaniem
Wspomaganie kierownicy
Poduszki powietrzne nowej generacji


Poznaj systemy Toyota safety sense

Toyota jest obecnie liderem w stosowaniu najnowszych technologii z zakresu bezpieczeństwa w swoich samochodach. Każdy nowy model Toyoty jest standardowo wyposażony w podstawowe systemy, takie jak: układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) czy układ ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (LDA). Dowiedz się więcej o każdym z nich i zobacz, jak działają.

PCS.png
PCS
Układ wczesnego
reagowania w razie
ryzyka zderzenia


Dowiedz się więcej >

AHB.png
AHB
Automatyczne światła
drogowe


Dowiedz się więcej >

RSA.png
RSA
Układ rozpoznawania
znaków drogowych


Dowiedz się więcej >

LDA.png
LDA
Układ ostrzegania
o niezamierzonej zmianie
pasa ruchu


Dowiedz się więcej >

LTA.png
LTA
Asystent utrzymania
pasa ruchu


Dowiedz się więcej >

ACC.png
ACC
Aktywny tempomat
adaptacyjny


Dowiedz się więcej >

IACC.png
IACC
Inteligentny tempomat
adaptacyjny


Dowiedz się więcej >

RCTA.png
RCTA
System ostrzegania
o ruchu poprzecznym
z tyłu pojazdu


Dowiedz się więcej >

BSM.png
BSM
System monitorowania
martwego pola
w lusterkach


Dowiedz się więcej >

SWS.png
SWS
System wykrywania
zmęczenia kierowcy


Dowiedz się więcej >

ICS.png
ICS
Układ detekcji
przeszkód


Dowiedz się więcej >

eCall.png
eCall
System powiadamiania
ratunkowego


Dowiedz się więcej >

Dowiedz się więcej

Toyota Sora bezpieczniejsza i szybsza Toyota Sora bezpieczniejsza i szybsza Dowiedz się więcej „Bezpieczne Mazury” „Bezpieczne Mazury” Poznaj wspólną akcję Toyoty i MOPR Jak przewozić psa w aucie Jak przewozić psa w aucie Aktualne przepisy i obowiązki właściciela Jak dobrze jeździć samochodem? Jak dobrze jeździć samochodem? Zasady bezpiecznej jazdy. Nowe modele RAV4 i Corolla Nowe modele RAV4 i Corolla 5 gwiazdek w testach Euro NCAP 2019 Adaptive Cruise Control (ACC) Adaptive Cruise Control (ACC) System, który zapewnia płynną jazdę Automatic High Beam (AHB) Automatic High Beam (AHB) System, który sam decyduje o zmianie świateł Blind Spot Monitor (BSM) Blind Spot Monitor (BSM) System, który pozwala na bezpieczną zmianę pasa ruchu Emergency Call (eCall) Emergency Call (eCall) System, który wezwie pomoc Intelligent Adaptive Cruise Control Intelligent Adaptive Cruise Control System, który reaguje na znaki ograniczenia prędkości Intelligent Clearance Sonar (ICS) Intelligent Clearance Sonar (ICS) System, który wykrywa przeszkody Lane Departure Alert (LDA) Lane Departure Alert (LDA) System, który monitoruje tor jazdy