Toyota Corolla Sedan teraz również w nowej wersji GR Sport

Sportowy design i wyjątkowe elementy stylistyczne

2020-07-17

Corolla Sedan będzie dostępna – podobnie jak Corolla Hatchback i TS Kombi – również w wersji GR Sport nawiązującej do sportowych samochodów TOYOTA GAZOO Racing. Auto otrzyma elementy stylistyczne w kolorze fortepianowej czerni i nowe detale we wnętrzu, a także dwukolorowe nadwozie. Będzie to pierwszy model z linii GR Sport oferowany także w Europie Wschodniej.

Toyota Corolla Sedan zostanie wzbogacona o nową wersję – GR Sport, która była dostępna dotychczas jedynie w Corolli Hatchback i TS Kombi. Dzięki temu model ten zyska bardziej sportowy wygląd firmowany przez TOYOTA GAZOO Racing. Również kolorystyka nowej wersji Corolli będzie nawiązywała do barw zespołu, reprezentującego Toyotę w międzynarodowych rajdach i wyścigach.

Corolla Sedan w wersji GR Sport będzie się wyróżniała charakterystycznymi elementami stylistycznymi nadwozia i wnętrza, specjalnymi tapicerkami oraz aluminiowymi felgami. Detale te, wspólne dla wszystkich odmian nadwozia Corolli, mają podkreślać sportowy charakter linii GR Sport.

Uwagę zwracają m.in. elementy nadwozia w kolorze fortepianowej czerni. Nowoczesny, lśniący czarny lakier zdobi przedni grill, obudowy lusterek bocznych, środkowe słupki i boczne progi. Czarne wykończenia w charakterystycznym kształcie litery C na rogach przedniego zderzaka podkreślają szeroką bryłę samochodu.

Tylny spojler w kolorze nadwozia zintegrowany z klapą bagażnika, a także czarne wykończenie tablicy rejestracyjnej i znaczek GR Sport z tyłu dopełniają całości.

Corolla Sedan w wersji GR Sport będzie dostępna z czarnymi aluminiowymi felgami z kontrastującymi powierzchniami polerowanymi na krańcach każdej szprychy i z nakładką z logo GR i czerwonym pierścieniem w centralnym punkcie koła.

Wersja GR Sport będzie dostępna w kolorze Dynamic Grey z elementami w kolorze czarnym. Tym samym Corolla Sedan dołącza do gamy modeli Toyoty oferowanych z dwukolorowym nadwoziem.

Z kolei we wnętrzu nowej wersji znaleźć będzie można czarną podsufitkę, kierownicę pokrytą perforowaną skórą i listwy progowe przednich drzwi ze szczotkowanego aluminium z logo GR. Sportowe przednie fotele wyposażono we wzmocnione podparcia boczne i zintegrowane zagłówki. Zostały one pokryte tapicerkami z czarnej tkaniny i skóry syntetycznej z kontrastującymi, biało-czarnymi przeszyciami w kolorach TOYOTA GAZOO Racing. Ta sama kolorystyka pojawia się na tylnej kanapie.

Corolla Sedan GR Sport będzie dostępna zarówno z napędem hybrydowym 1.8, jak i z benzynowym silnikiem o pojemności 1,6 litra. Produkcja nowej wersji rozpocznie się w listopadzie 2020 roku, zaś sprzedaż ruszy w styczniu 2021 roku. Będzie to pierwszy model z linii GR Sport dostępny na rynkach Europy Wschodniej.

Dowiedz się więcej

Toyota w Top 10 najpopularniejszych aut w Polsce Toyota w Top 10 najpopularniejszych aut w Polsce Sprawdź szczegóły  Toyota najbardziej niezawodną marką motoryzacyjną Toyota najbardziej niezawodną marką motoryzacyjną Raport TÜV 2016 Toyota Motor Europe ze wzrostem sprzedaży Toyota Motor Europe ze wzrostem sprzedaży Ponad milion sprzedanych aut w 2019 roku Doskonałe wyniki sprzedaży Toyoty w Europie Doskonałe wyniki sprzedaży Toyoty w Europie Rośnie sprzedaż hybryd Eco Rally 2018 Eco Rally 2018 Sprawdź rekordowe wyniki hybrydowej Toyoty Auris Ponad 40000 hybryd sprzedanych w Polsce Ponad 40000 hybryd sprzedanych w Polsce Toyota z kolejnym rekordem Rośnie sprzedaż hybryd Toyoty Rośnie sprzedaż hybryd Toyoty Sprawdź dane sprzedażowe za I półrocze Toyota liderem branży motoryzacyjnej Toyota liderem branży motoryzacyjnej Sprawdź ranking BrandZ 2018 Toyota na targach w Genewie Toyota na targach w Genewie Sprawdź premiery Toyoty w 2018 r. Toyota Auris liderem sprzedaży hybryd Toyota Auris liderem sprzedaży hybryd Od stycznia do lipca sprzedano 2303 szt. 181 Aurisów Hybrid dla ERGO Hestii 181 Aurisów Hybrid dla ERGO Hestii Flota przyjazna dla środowiska Kolejny sukces Toyoty w Polsce Kolejny sukces Toyoty w Polsce Roczny rekord sprzedaży – 36 943 auta